Геополитика

Интервју со Владимир Путин

Украина „ја започна војната во 2014 година. Нашата цел е да ја запреме оваа војна“ 

Конзервативниот американски новинар Такер Карлсон имаше интервју со рускиот претседател Владимир Путин во вторникот во Кремљ.

Во видео на платформата Х, пред да се емитува интервјуто, Карлсон посочи дека западните медиуми „ги лажат своите читатели и гледачи“ со тоа што ја промовираат позицијата на Киев додека ја минимизираат позицијата на Русија.

„Тоа е погрешно. Американците имаат право да знаат сè што можат за војната во која се вмешани“, рече тој.

Погледнете го целото интервју на следниов линк: https://tuckercarlson.com/the-vladimir-putin-interview/